Zmiana przystanku autobusów międzynarodowych w Antwerpii

Autobus Airport Express
Spread the love

Od pierwszego stycznia 2023 autobusy międzynarodowe Flixbus, BlaBlaCar oraz Airport Express do Zaventem zatrzymują się na stanowisku B5 De Lijn na Franklin Rooseveltplaats. Wcześniej przystanek znajdował się przed dworcem kolejowym  Antwerpen Centraal na Koningin Astridplein.

Rooseveltplaats to centrum komunikacyjne miasta, tu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, szczegółowy układ peronów znajduje się na stronie De Lijn – link poniżej:
www.delijn.be/nl/content/reisinfo/netplannen-perronindelingen/perronindeling-antwerpen-rooseveltplaats/

Zmiana lokalizacji przystanku wynikała ze względów praktycznych, na Rooseveltplaats autobusy są łatwiej dostępne i bardziej widoczne. Podróżni mogą łatwiej przesiąść się do tramwaju czy autobusu De Lijn, ale mają trochę dalej do dworca kolejowego. Przystanek na Koningin Astridplein powodował różnego rodzaju utrudnienia dla pieszych, rowerzystów i innych kierowców. Każdego dnia około 70 autobusów Flixbus, BlaBlaCar i Airport Express zatrzymuje się na przystanku Rooseveltplaats w centrum Antwerpii.
Przystanek na Rooseveltplaats nie jest rozwiązaniem ostatecznym, bo po sześciu miesiącach być może nastąpią zmiany. Miasto szuka sposobu na usprawnienie komunikacji autobusowej, a jednym z pomysłów jest przekserowanie międzynarodowego ruchu autobusowego na obrzeża miasta. Rozważane są różne koncepcje, jak przeniesienie przystanku w pobliże parkingu Park&Ride Luchtbal lub parkingu Spoor Oost.

Autobus Airport Express Antwerpen - Brussel Airport

Flixbus Antwerpen - Brussel

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar