Bier Central - Antwerpen

Bier Central

Spread the love

Trudno jednym słowem określić to miejsce, bo nie jest to kawiarnia, choć dostaniesz tu dobrą kawę i pyszne ciastko. Nie jest to restauracja, ale smaczny obiad rodzinny tu zjesz. Nie jest to pub czy bar, ale spędzisz tu wieczór z kolegami przy piwie. Bez wątpienia to najbardziej klimatyczny lokal w Antwerpii, Bier Central to miejsce szczególne, które jest przytulne, ale w inny sposób. Wchodzisz i czujesz się jakbyś tu był już wiele razy a jesteś przecież pierwszy raz. Wystrój wnętrza, swobodna atmosfera, miła obsługa i ten gwar to wszystko sprawia, że chcesz tu być.
Tym, co szczególnie wyróżnia to miejsce jest oferta belgijskich piw – ponad 300! Karta piw w Bier Central ma formę katalogu, na początku znajduje się spis treści, dalej każde piwo jest szczegółowo opisane a obok znajduje się zdjęcie butelki lub charakterystycznej szklanki.
Kilka słów o menu, w którym znajdują się tradycyjne przekąski, sałatki, kanapki, dania z makaronem oraz pizza. Oczywiście zjesz tu mosselen, czyli mule oraz dania kuchni flamandzkiej takie, jak: stoemp met worst en spek, vlaamse stoverij czy waterzooi.
Czasem organizowane są w Bier Central bezpłatne degustacje, trzeba tylko wcześniej się zarejestrować online, bo ilość miejsc jest ograniczona. Już w piątek 19 listopada 2021 roku odbędzie się degustacja pt „Kraina sera i piwa” („het Land van Kaas en Bier„). O piwach będzie opowiadał Hans Bombeke – Antwerps Biersommelier a sery pochodzą od znanego w Antwerpii producenta serów Kaasaffineurs Van Tricht. Zresztą te sery są tak doskonałe, że zasługują na osobny wpis, ale o serach innym razem.

Wczesnym popołudniem w Bier Central jest raczej pusto, ale z każdą godziną klientów jest więcej i więcej. Jeśli planujesz tu spędzić wieczór w weekend to lepiej zrób rezerwację, bo wtedy wszystkie stoliki są zajęte.

Informacje praktyczne: www.biercentral.be

Bier Central Antwerpen - piwo Delirium Red

Bier Central Antwerpen - bar

Bier Central Antwerpen - menu

Bier Central Antwerpen - stoemp

Bier Central Antwerpen - piwnica z piwami

Bier Central Antwerpen - w barze

Bier Central Antwerpen