Śpiewaczka operowa na Het Eilandje

Impreza na het Eilandje

Spread the love

W Antwerpii dużo się dzieje, właściwie to codziennie można gdzieś pójść i spędzić czas miło i przyjemnie – do kina, do teatru, na wystawę, do galerii, na koncert. Jednak mieszkańcy Antwerpii najbardziej lubią imprezy plenerowe. Często są to wydarzenia lokalne, obejmujące jedną dzielnicę lub kilka ulic sąsiadujących z parkiem lub placem. Park, plac lub deptak to najlepsze miejsce, aby zorganizować imprezę plenerową, bo można rozstawić budki z jedzeniem i piwem, postawić namioty, w których będą zorganizowane animacje dla dzieci, ustawić punkt informacyjny i rozdawać ulotki, kupony czy gadżety reklamowe sponsorów danej imprezy.
Zdarza się, że impreza organizowana jest na ulicy, która na kilka godzin jest zamykana dla ruchu samochodowego i nawet mieszkańcy muszą przepakować swoje samochody. Z reguły takie dzielnicowe imprezy są organizowane przez samych mieszkańców, ale miasto bardzo wspiera takie działania i oczywiście współfinansuje. Cel lokalnej imprezy plenerowej jest jeden – integracja mieszkańców, bo to świetna okazja by bliżej się poznać i porozmawiać nie tylko o pogodzie.
De verwintering, czyli zimowisko to właśnie taka lokalna impreza plenerowa, która odbyła się w grudniu na het Schengenplein w dzielnicy het Eilandje. Plac het Schengenplein to dawny Cadixplein, który został przebudowany i odnowiony. Kilka dni wcześniej mieszkańcy znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych ulotkę będącą zaproszeniem i szczegółowy plan imprezy. Choć pogoda tego dnia nie dopisała to całkiem sporo osób przyszło podziwiać specjalnie z okazji tej imprezy przygotowane świetlnie instalacje, które były wykonane z lampionów i pochodni. Ustawione zostały też oryginalne koksowniki może z powodu zimna, ale chyba raczej dla ozdoby. Przygotowano najróżniejsze atrakcje, jak występy akrobatów, żonglerka pochodniami, animacje dla dzieci oraz występ śpiewaków operowych, a Papageno i Królowa Nocy w świecących strojach wyglądali jak postacie bajkowe. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.
Eilandje - akrobaci przebrani za konie

Śpiewaczka operowa

Śpiewaczka operowa

Koksiak

Pochodnie

Lampiony

Imprezie towarzyszyły występy artystów

Ozdobny koksiak

Lampiony na drzewach