Figi na targowisku w Antwerpii

Targ na Placu Teatralnym – Theaterplein w Antwerpii

Spread the love

Antwerpia była, jest i będzie miastem handlowym i nie mam tu na myśli wyłącznie portu, giełdy diamentów czy najróżniejszych sklepów w całym mieście. Antwerpia ma też bardzo bogatą tradycję w organizacji rozmaitych rynków i targowisk, które tu są nazywane – markten. Obecnie istnieje kilka lokalnych targowisk, które odbywają się regularnie w danym dniu tygodnia. Szczególnie godne polecenia są rynki tematyczne, jak egzotyczny czy bio.
Ja bardzo lubię robić zakupy w soboty na targowisku, które jest organizowane na Placu Teatralnym – Theaterplein. Ten targ ma nawet swoją nazwę to Exotische Markt, czyli Targ Egzotyczny, bo można tu kupić nie tylko świeże warzywa i owoce, ale też lokalne produkty a także specjały kuchni tureckiej, marokańskiej i innych krajów, głównie śródziemnomorskich. To typowy targ i naprawdę można tu kupić prawie wszystko – artykuły przemysłowe, ubrania, kwiaty, artykuły gospodarstwa domowego, i tysiąc innych rzeczy.
Ceny są różne, ale najczęściej owoce i warzywa są tańsze niż w supermarketach i oczywiście świeże. Niektóre produkty można kupić tylko i wyłącznie tutaj, jak na przykład pęczek świeżej mięty, najróżniejsze suszone owoce, świeże figi i wiele więcej. Bardzo często sprzedawcy zachęcają kupujących do skosztowania danego produktu jeszcze przed zakupem. Na koniec informacje praktyczne: targ odbywa się w każdą sobotę od 8:00 do 16:00 ale z reguły już wczesnym popołudniem targ się kończy.

Dla zainteresowanych poniżej link do strony, na której znajdują się informacje gdzie i kiedy jaki targ się odbywa:
https://www.visitantwerpen.be/nl/shoppen-en-mode/shopping/markten

Stoisk warzywne - Theaterplein w Antwerpii

Oliwki - Targ na Theaterplein w Antwerpii

Stoisko alkoholowe z Grecji - Theaterplein w Antwerpii

Soisko mięsne z Hiszpanii - Targ na Theaterplein w Antwerpii

Owoce z całego świata - Targ na Theaterplein w Antwerpii

Egzotyczne orzeszki, migdały, - Targ na Theaterplein w Antwerpii

Suszone owoce - Targ na Theaterplein w Antwerpii

Marokański chleb - Targ na Theaterplein w Antwerpii

Czarne oliwki z Maroka - Targ na Theaterplein w Antwerpii

Egzotyczne ciastka - Targ na Theaterplein w Antwerpii

Soisko z pieczywem - Targ na Theaterplein w Antwerpii