Groetend Admiraal Koppel na budynku MAS

Groetend Admiraal Koppel na budynku MAS

Spread the love

Na ósmym piętrze muzeum MAS zainstalowano ciekawą rzeźbę – Groetend Admiraal Koppel. To dwie figury przedstawiające parę admiralską, która wita gości. Pan admirał salutuje a pani admirał uśmiecha się serdecznie. Rzeźbę wykonał na zlecenie miasta Antwerpia Guillaume Bijl, znany antwerpski artysta wizualny, który urodził się i pracuje do dziś w Antwerpii. To artysta, którego prace można podziwiać na całym świecie.
Rzeźba powstała dla uczczenia piątej rocznicy powstania MAS. Groetend Admiraal Koppel to dzieło nowoczesne i zabawne, a ustawienie rzeźby na MAS to zaskakujący akcent dla osób odwiedzających muzeum. Guillaume Bijl tworząc tę rzeźbę inspirował się atmosferą portu z mnóstwem statków. Para admiralska sprawia wrażenie, jakby zgubiła się w Antwerpii podczas spaceru i całkiem przypadkowo znalazła się właśnie na ósmym piętrze MAS.
Figury zostały wykonane z malowanego brązu, każda z nich waży około 100 kg a ich wysokość to 185 cm i 175 cm. Projekt został zrealizowany wspólnie z Het Middelheimmuseum, które nadzorowało realizację i instalację rzeźby a także odpowiada za jej konserwację.

Groetend Admiraal Koppel na budynku MAS