Dzikie zwierzeta w Centrum Antwerpii

175 lat Zoo w Antwerpii

Spread the love

Zwierzęta pojawiły się różnych miejscach w centrum Antwerpii na początku lipca i podziwiały miasto oraz same były często podziwiane i fotografowane do końca miesiąca. W sierpniu zniknęły. Zostały tylko wielbłądy na placu koło budynku opery w Antwerpii, ale pewnie i one kiedyś znikną tak samo niespodziewanie, jak się pojawiły. Figury zwierząt pojawiły się na ulicach i placach w centrum Antwerpii z okazji 175 lat antwerpskiego zoo, które znajduje się tuż obok dworca głównego – Antwerpen Centraal, prawie w centrum miasta.
Zoo w Antwerpii to jeden z najstarszych i najsłynniejszych ogrodów zoologicznych w Europie i od początku powstania do dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Zoo w Antwerpii zostało otwarte 21 lipca 1843 roku.
Naturalnej wielkości figury zwierząt zostały wkomponowane w przestrzeń miejską w taki sposób, że czasem trudno było je odnaleźć np. pyton na Groenplaats. Poszukiwacze zwierząt mogli skorzystać z mapy, na której zaznaczone były punkty, w których ustawione były figury zwierząt oraz listę kontrolną, aby zaznaczyć te odnalezione. Materiały były dostępne na stronie www.visitantwerpen.be. Niecodzienna forma promocji antwerpskiego ogrodu zoologicznego spotkała się z różnymi reakcjami mieszkańców i turystów. Niektóre małe dzieci naprawdę bały się tych zwierząt i nawet nie chciały bliżej podejść, aby rodzice mogli zrobić im pamiątkowe zdjęcie. Jednak większość osób wyrażała pozytywną opinię o tej akcji, ale miały też miejsce akty wandalizmu, niektóre figury zwierząt zostały uszkodzone, lecz natychmiast zostały naprawione.

Hipopotam w Ogrodzie Botanicznym w Antwerpii

Gorylica na MEIR

Tygrys na Grote Markt

Slon w Antwerpii

Lwica na Steenplein

Orangutan na Placu Teatralnym w Antwerpii

Flamingi na Wapperplein

pyton na Groenplaats

Olifant w Antwerpii