Panorama Antwerpii - Maculewicz.net

Antwerpia wczoraj i dziś – program spaceru z polskojęzycznym przewodnikiem

Kiedy: 15 kwietnia 2023

Podczas wspólnej wycieczki zobaczymy najważniejsze zabytki Antwerpii m.in.: dworzec kolejowy Antwerpen Centraal – jeden z najpiękniejszych na świecie, dzielnicę diamentową, ulicę Meir, dom P. P. Rubensa, De Boerentoren, De Groenplaats z pomnikiem Rubensa, De Onze-Lieve-Vrouwekathedraal (wejście płatne) największą gotycką świątynię w Niderlandach, Handschoemarkt, Grote Markt z renesansowym ratuszem oraz fontanną Brabo, XVI – wieczne domy cechowe, średniowieczną twierdzę nad Skaldą, czyli zamek Het Steen – pozostałość fortyfikacji.

Tutaj możesz zapisać się na spacer z przewodnikiem. Wymagana jest rejestracja online: email iwona@maculewicz.net.

W czasie spaceru odkryjesz historię diamentów i dowiesz się w wszystkiego o 4 C, poznasz Rubensa nie tylko, jako artystę, ale też człowieka, bo był absolutnie wyjątkowym człowiekiem. Będzie też o historii miasta, sztuce i wspaniałej architekturze, nie zabraknie też antwerpskich legend i opowieści, które pokazują, jak w tym wspaniałym mieście portowym przeszłość wpływa na teraźniejszość.

  • Czas trwania: 3,5 – 4 godziny
  • Godzina spotkania: 10:00
  • Miejsce spotkania: dworzec Antwerpen Centraal
  • Tylko dla turystów indywidualnych, grupa do 15 osób.
  • Cena: 15 euro/ osoba
  • Dzieci do 10 lat – bezpłatnie (Uwaga! Jeden dorosły może mieć pod opieką maksymalnie troje dzieci do 10 lat.)

Cena obejmuje wyłącznie usługę przewodnika. Wszystkie ewentualne dodatkowe koszta (wejściówki do zabytków, degustacje etc) będą płacone osobno przez turystów.
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do mnie.
tel. +48 508 895 132
iwona@maculewicz.net
Zapraszam na zwiedzanie ze mną Antwerpii.
Do zobaczenia!