Podchody w arboretum w Kalmthout

arboretum kalmhout
Spread the love

Zazwyczaj arboretum w Kalmthout w okresie ferii świątecznych (de kerstvakantie ) jest zamknięte i dopiero na początku stycznia można podziwiać rośliny kwitnące zimą, ale tym razem było inaczej. Pogodna w grudniu była raczej jesienna a nie zimowa i oczary, z których słynie arboretum, bo pierwsze zostały tu posadzone jeszcze w latach 20-tych ubiegłego wieku zakwitły już pod koniec grudnia. Z tego też powodu wyjątkowo w tym roku arboretum w Kalmthout było otwarte podczas ferii grudniowych i specjalnie dla dzieci zostały zorganizowane podchody. Zasady gry były proste: trzeba było iść szlakiem, który był oznaczony strzałkami, ale czasem trudno było je znaleźć, bo były ukryte w gąszczu roślin. W niektórych miejscach należało rozwiązać specjalnie przygotowanie zadania. Wszystkie dzieci dostały potrzebne do zabawy samochodziki, które potem mogły zabrać ze sobą do domu.
Arboretum w Kalmthout zachwyca o każdej porze roku, bo zawsze nawet zimą niezależnie od zimna i śniegu kwitną niektóre rośliny. Jedną z takich roślin, której kwiaty można podziwiać właśnie zimą jest oczar wirginijski. Okres kwitnienia oczarów w kalendarzu wydarzeń arboretum nazywa się Hamamelisfeesten i tylko wtedy organizowane są tzw. Hamamameliswandeling, czyli spacery z przewodnikiem, który opowiada historię tego miejsca, anegdoty oraz pokazuje i omawia inne rośliny kwitnące w miesiącach zimowych. Oczywiście tematem głównym spaceru są oczary, bo w arboretum można podziwiać największą w Europie kolekcję tych roślin. Mają one żółte, pomarańczowe i czerwone kwiaty na gołych gałęziach i nawet, jeśli będziesz spacerować bez przewodnika znajdziesz je bez problemu. Tu możesz przeczytać więcej o Arboretum w Kalmthout, które istnieje już ponad 160 lat.
Informacje praktyczne: godziny otwarcia, ceny biletów i kalendarz wydarzeń znajdziesz na oficjalnej stronie arboretum: www.arboretumkalmthout.be

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar