inburgering

Inburgering heeft talent

Spread the love

‚Inburgering heeft talent’ – to święto szkoły, jej pracowników, ale przede wszystkim obcokrajowców, którzy przyjechali do Antwerpii, ich rodzin i przyjaciół,. Tu mają teraz swój dom, tu żyją, tu pracują, tu szukają swojego szczęścia. Według ostatnich danych w Antwerpii mieszka niecałe pół miliona ludzi, w tym przedstawiciele ponad 176 państw. Antwerpia jest drugim na świecie tak międzynarodowym miastem, zaraz po Nowym Jorku.

Zajęcia w ramach kursu integracyjnego organizowanego przez Atlas odbywają się Campus Prins Leopold w Antwerpii. Raz w roku odbywa się tu wielkie święto szkoły. Przygotowania zajmują wiele tygodni. Najpierw uczestnicy kursów integracyjnych zgłaszają chęć udziału w części artystycznej. Dla wielu to czasem jedyna okazja, aby zaprezentować swoje zdolności, talent w danej dziedzinie czy narodowe tradycje przywiezione ze sobą z kraju ojczystego. Potem kursanci opracowują program swojego występu. Natomiast pracownicy szkoły zajmują się kwestiami czysto organizacyjnymi. A spraw jest wiele m.in.: wydrukowanie plakatów i zaproszeń, przygotowanie poczęstunku, ustawienie sceny. Słowem ciężka praca przez długie tygodnie.

Program zawsze jest inny, bo inni są uczestnicy, ale obowiązuje zasada, że to impreza rodzinna, zatem przygotowywane są atrakcje dla każdego. Stałym punktem programu są animacje dla dzieci, w tym oczywiście malowanie twarzy. Modeshow, czyli pokaz mody dzieci i dorosłych, ale to nie jest zwykły pokaz mody, często zaprezentowane zostają stroje narodowe z elementami ludowymi. Szczególne wrażenie na zebranych zrobił występ uczestników Talentshow, a zwłaszcza niezwykle utalentowany tancerz, którego program składał się z trzech części: taniec afrykański, taniec nowoczesny i taniec z ogniem. Na co dzień pracuje on w szkole tańca, jako instruktor. Następnie wystąpili przedstawiciele Peru, Meksyku, Afganistanu, Jamajki, Brazylii i wielu innych państw. Program był zróżnicowany od pokazów tańców ludowych w tradycyjnych strojach, przez typowe tańce towarzyskie latynoamerykańskie, jak samba, po nowoczesne i awangardowe. Następnie na scenie pojawili się wokaliści i zespoły. Był również akcent polski, bowiem Polka zaśpiewała piosenkę Maanamu.

Inburgering

Inburegering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering

Inburgering