Gwiazda Agnieszki Grochowskiej w Ostendzie

Gwiazda Agnieszki Grochowskiej w Ostendzie

Spread the love

Promenada Alberta I w Ostendzie to miejsce, które lubią nie tylko turyści, ale też mieszkańcy i niezależnie od pogody spędzają tu czas. W okresie jesienno-zimowym najwięcej jest spacerowiczów, bo można popatrzeć na pustą plażę, na malownicze morze, posiedzieć na ławce, napić się dobrej kawy, bo sporo tu kawiarni i restauracji. Niektóre są otwarte cały rok a niektóre tylko w sezonie letnim. Ale nawet zimą, sporo turystów przechadza się po promenadzie, dla których dodatkową atrakcją tego miejsca jest aleja gwiazd – “Walk of Fame”, która jest bardzo podobna do tej w Los Angeles wzdłuż  Hollywood Boulevard.
Gwiazdy na deptaku upamiętniają osoby nagrodzone w poszczególnych kategoriach oraz znane osobistości światowego kina, które przyjechały tu do Ostendy na festiwal filmowy -Het Filmfestival Oostende. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Ostendzie jest organizowany od roku 2007 i od początku na czerwonym dywanie pojawiają się nie tylko gwiazdy belgijskiego, ale też światowego kina jak Jean-Claude Van Damme, Pierce Brosnan, Adrien Brody, Jane Birkin, Jennifer Saunders…
Więcej informacji o festiwalu w Ostendzie znajdziesz na oficjalnej stronie:  https://filmfestivaloostende.be/en/
Agnieszka Grochowska otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki w roku 2011 za rolę Niny w filmie pt. Stepy (ang. Beyond the Steppes). Polsko-belgijski dramat w reżyserii Vanji d’ Alcantary to historia o młodej kobiecie, która wraz z dzieckiem trafia do pracy w sowchozie w roku 1940. Gdy jej dziecko zaczyna chorować kobieta walczy o jego i swoje też życie w ekstremalnie trudnych warunkach.
Pełna lista osób nagrodzonych gwiazdami w poszczególnych latach na stronie:
https://filmfestivaloostende.be/nl/ffo19-1/events/walk-of-fame/overzicht-sterren