Frites Atelier w Antwerpii

Frites Atelier w Antwerpii
Spread the love

Otwarcie tego lokalu w historycznym centrum Antwerpii odbiło się szerokim echem nie tylko w lokalnych mediach, ale w całym mieście. Niby nic, kolejna frytkarnia w Antwerpii, więc, o co tyle zamieszania? No, więc, to nie jest kolejna frytkarnia zwana tu de frituur, to lokal wyjątkowy, który powstał z miłości do frytek znanego kucharza i restauratora – Sergio Hermana. Ale zanim Frites Atelier zostało otwarte Sergio Herman ponad osiemnaście miesięcy testował różne odmiany ziemniaków, badał nawet glebę i inne kwestie wpływające, na jakość ziemniaków a wszystko po to, aby powstały najlepsze frytki na świecie, bo Sergio Herman zawsze oferuje swoim klientom najwyższą jakość. W ten sam sposób wybrane zostały wszystkie produkty, z których przygotowywane są dania w Frites Atelier.
Frytki w Frites Atelier są wyjątkowo smaczne i trochę droższe niż w innych frytkarniach. Zwykła porcja frytek kosztuje 3,5 euro plus sos w cenie 1,5 euro a do wyboru mamy sześć rodzajów sosów: deep trufle, the famous classic, french bearnaise, lovely andalouse, my thai, the chefs ketchup. Recepturę sosów opracował oczywiście Sergio Herman i nie zawierają one żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów. W menu nie znajdziemy przekąsek, które zazwyczaj są dodawane do frytek w klasycznych de frituur, ale minidania, w którym bazę stanowią frytki, np.: vlaamse stoverij, tomato & basil parmigiano oraz sezonowe specjały, które są przygotowywane na dany miesiąc. Porcja frytek w formie dania, czyli już z dodatkami kosztuje od 3,5 do 8,25 euro. W menu dostępne są również potrawy wegetariańskie, które kosztują od 5 do 7,5 euro.
Frites Atelier to miejsce, które warto odwiedzić, bo to naprawdę najbardziej luksusowa frytkarnia w Antwerpii. Nietypowa koncepcja fast-casual food stworzona została przez Sergio Hermana. To lokal, w którym wszystko jest dopracowane, bo on tak pracuje i taką ma filozofię. Pierwsza restauracja Frites Atelier została otwarta w Amsterdamie w roku 2016. Następnie otwarto Frites Atelier w Hadze, Utrechcie, Arnhem i Antwerpii. Kolejna restauracja zostanie otwarta niebawem w Gandawie. Sergio Herman jest znany w krajach Beneluksu i od lat odnosi sukcesy. W roku 1995 jego restauracja Oud Sluis otrzymała jedną gwiazdkę Michelin, w roku 1999 dwie a w 2005 trzy gwiazdki. Tym samym jego restauracja była pierwszą w Beneluksie, która otrzymała maksymalna liczbę punktów 20/20. Ponadto Sergio Herman otrzymał wiele innych nagród i wyróżnień. W roku 2014 otworzył restaurację The Jane w Antwerpii, która znajduje się w dawnej kaplicy szpitala wojskowego. Restauracja otrzymała dwie gwiazdki Michelin i znajduje się na liście 100 najlepszych restauracji świata.
Informacje praktyczne:
Frites Atelier
Korte Gasthuisstraat 32
2000 Antwerpen
www.fritesatelier.com/antwerpen/

Frites Atelier - Antwerpen

Frites Atelier - Antwerpen

Frites Atelier - Antwerpen

Frites Atelier - Antwerpen

Frites Atelier - Antwerpen

Frites Atelier w Antwerpii

Frites Atelier w Antwerpii

zdjęcia: Agnieszka Wach i Iwona Maculewicz

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Frites Atelier w Antwerpii"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mateusz
Gość

Dzieki za tip. Juz bylem, polecam… @Iwona, IMHO, wreszcie znajduje jakies pozyteczne info o Antwerpii po POLSKU. Dzieki. Czytam dalej Twojego sajta. Pozdro Mateusz