Fiesta Europa w Antwerpii

Fiesta Europa
Spread the love

Fiesta Europa to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które chyba już na stałe wpisało się w kalendarz imprez plenerowych we Flandrii. To połączenie kiermaszu, rynku, festynu i festiwalu. A sami organizatorzy mówią, że to święto europejskich producentów. I tak właśnie jest, bo sprzedawcy oferują produkty wyjątkowe, oryginalne z danego kraju i regionu. To Europa w pigułce, autentyczna, bez komercyjnej sztuczności, bo uczestnicy pochodzą ze wszystkich zakątków naszego kontynentu. Zazwyczaj najwięcej jest stoisk oferujących lokalne specjały. To istna uczta dla podniebienia, można kupić wyjątkowe produkty z różnych krajów i regionów. Wybór jest oszałamiający. Sery – włoskie, francuskie, kozie, owcze i wiele innych, jak ser z goździkami z Holandii, szwajcarski ser w kolorze pomarańczowym z dodatkiem marchewki itp. Wędliny, proszę bardzo: z Francji, Hiszpanii, Austrii, Włoch, Polski. A do tego najróżniejsze słodycze, jak wyśmienite cukierki z Anglii, czy ciastka z Sycylii. Można było kupić produkty, których nie znajdziemy w żadnym sklepie, jak francuskie, tradycyjne pasztety z gęsi lub kaczki, konfitury z pomarańczy, grejpfruta i cytryny, pieczone owoce i inne smakołyki. Marynaty, dżemy, pasty z różnych krajów, te same produkty, ale inne smaki, bo inna tradycja, inny przepis. Piwo z Finlandii, Polski i oczywiście Belgii. Stoiska gastronomiczne kusiły zapachami przyrządzanych potraw. Nie zabrakło też polskiego stoiska – Polonia Grill, na którym był sprzedawany bigos, tradycyjna kiełbaska z grilla i oczywiście polskie piwo – Tyskie.
A do tego wszystkie rodzaje rękodzieła z Europy i nie tylko – skóry, biżuteria, rzeźby, pamiątki, prezenty, zabawki i wiele więcej. Kosmetyki naturalne, odzież, jak choćby fińskie swetry, czapki i szaliki oraz obuwie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się włoskie buty i węgierskie wyroby z wikliny. Organizatorzy zadbali też o inne atrakcje, były, więc też konkursy, animacje i muzyka na żywo. Atmosfera była niesamowita, naprawdę wakacyjna. Wielu sprzedawców posługiwało się wyłącznie swoim narodowym językiem, co też pozwalało poczuć klimat danego kraju.
Fiesta Europa jest organizowana od siedmiu lat we Flandrii, jednak sporadycznie również w wybranych miastach Holandii – Bergen op Zoom, Maastricht, Vlissingen. Zawsze w atrakcyjnym miejscu danego miasta, najczęściej na rynku głównym lub w pobliżu centrum.
Szczegółowe informacje gdzie i kiedy zawita Fiesta Europa znajdują się na stronie organizatora –
www.fiestaeuropa.eu

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Fiesta Europa

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar