Fiesta Europa 2019

Fiesta Europa 2019 w Antwerpii
Spread the love

Fiesta Europa 2019

Lubię różnego rodzaju imprezy miejskie, na których można kupić dobre jedzenie, spróbować czegoś nowego, z innego kraju. Kupić taki produkt, którego nie ma w żadnym sklepie, bo to produkt regionalny, wytwarzany przez firmę rodzinną albo popularny tylko w danym regionie. A gdzie w Antwerpii można znaleźć takie dobre jedzenie i produkty spożywcze? Największy wybór jest podczas festiwalu kulinarnego Fiesta Europa. O tym wydarzeniu pisałam już na blogu, i choć z roku na rok formuła nieco się zmienia, bo organizatorzy dostosowują ją do potrzeb klientów to nadal najważniejsze jest jedzenie i dobra zabawa.
W tym roku Fiesta Europa odbyła się w Antwerpii na przełomie maja i czerwca w dniach 30-31 maja oraz 1-2 czerwca. Kto przegapił ten termin ma jeszcze szanse, bo kolejna edycja w tym roku już niedługo, bo w lipcu w dniach 17-21 lipca, Szczegóły, czyli program i lokalizacja dostępne są na stronie www.fiestaeuropa.eu.

Na zdjęciu węgierskie ciasto o nazwie Kürtőskalács a w języku polskim zwane Kurtoszkołacz, które można było kupić na stoisku węgierskim. Podobno jest to ciasto bardzo popularne w Anglii i tam nazywane jest „chimney cake”. Ciasto przypomina trochę sękacz, ale smakuje inaczej. Jeśli ktoś ma ochotę samodzielnie upiec to ciasto to odsyłam na blog mirabelkowy.pl, tam znajduje się przepis i sposób wykonania tego ciasta w domu. Powodzenia i smacznego.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar