Balthazar

Balthazar
Spread the love

Nightclub to był pierwszy utwór belgijskiego zespołu Balthazar, który pokochałam od razu, czyli gdy usłyszałam pierwszy raz w radiu, chyba w Studio Brussel (belgijska stacja radiowa). Lubię ten utwór niezmiennie od lat i mogą go słuchać non stop, sto razy dziennie i nie znudzi mi się, o nie. Przez długi czas była to właściwie jedyna piosenka zespołu Balthazar, którą lubiłam, inne jakoś nie wpadły mi w ucho. Do czasu. A dokładnie do dnia, w którym miał premierę ich singiel Fever promujący ostatni album o tym samym tytule.

Balthazar – Nightclub

Fever to utwór z ich najnowszej płyty, która została wydana w roku 2019 ale już w październiku 2018 ukazał się singiel Fever. Ten utwór to była i jest moja muzyczna miłość od pierwszego usłyszenia. Pierwsze dźwięki sprawiły, że przerwałam to, co robiłam, aby posłuchać tej piosenki. Nie usłyszałam zapowiedzi prezentera radiowego, kto jest wykonawcą, więc sprawdziłam w Internecie. Uwielbiam ten utwór, gdy go słucham to mam wrażenie, że dźwięki otulają mnie jak delikatny, miękki szal, a zresztą posłuchaj i zatrać się w tej muzyce.

Balthazar – Fever

Utwór Changes też pochodzi z płyty Fever i jest ostatnim z tej płyty, który Ci dziś polecam do słuchania. Dlaczego go wybrałam? Oczywiście, dlatego, że ja bardzo go lubię i słucham z wielką przyjemnością, ale też, dlatego, że jest trochę inny od pozostałych. Podsumowując: płyta Fever sprawiła, że stałam się wielką fanką zespołu Balthazar. A jeśli zagrają w Antwerpii to pójdę na ich koncert z wielką przyjemnością. Zerknęłam na ich stronę www na której znajduje się informacja o ich koncertach. Sporo występują w całej Europie a w czwartek 21 lutego 2020 roku zagrają w Warszawie w klubie Palladium.

Balthazar – Changes

Na koniec jeszcze dwa, ale trochę starsze utwory belgijskiego zespołu Balthazar, które można często usłyszeć w belgijskim radiu. Pierwszy to Leipzig, singiel z roku 2014 a drugi to Then What z roku 2015.

Balthazar – Leipzig

Balthazar – Then What

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar