Atrakcje dla dzieci w Antwerpii

Plopsa Station Antwerp
Spread the love

Każdy, kto podróżuje z dziećmi, wie jak w praktyce wygląda zwiedzanie z dziećmi, zwłaszcza małymi. Przerwy na jedzenie, na toaletę, na lody i oczywiście atrakcje dostosowane do wieku dziecka. Muzeum jest dobrym pomysłem, ale małe dzieci więcej radości będą miały z zabawy na placu zabaw. Dziś kilka propozycji właśnie dla rodzin z dziećmi. Wybrałam miejsca i atrakcje, które znajdują się w centrum miasta.

Zoo w Antwerpii

Antwerpski ogród zoologiczny jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych w Europie. Odwiedzających zachwycają piękne ogrody i wspaniałe zabytkowe budynki z XIX wieku, ale najważniejsze są zwierzęta, można tu zobaczyć m.in. pingwiny, żyrafy, słonie, lwy, tygrysy, koale, hipopotamy. Szczególnie dużą popularnością cieszą się są pawilon motyli i akwarium. Przed wizytą warto sprawdzić program dnia np. godziny karmienia zwierząt, które może być atrakcją dla dzieci. Na terenie ogrodu zoologicznego znajdują się toalety, place zabaw i kilka kawiarni.

Chocolate Nation

Dla miłośników czekolady polecam Chocolate Nation, największe na świecie belgijskie muzeum czekolady, które znajduje się naprzeciwko dworca Antwerpen Centraal. To nowoczesne muzeum, które pokazuje jak powstaje czekolada i skąd się bierze jej aksamitna gładkość Zwiedzanie to podróż a jej początkiem jest plantacja kakaowca, zwiedzający podąża za ziarnem kakaowym aż portu w Antwerpii.

Plopsa Station Antwerp

Kolejne miejsce idealne dla dzieci to kryty park rozrywki Plopsa Station Antwerp, Znajduje się tu 14 różnych atrakcji, dla poszczególnych grup wiekowych, jak latające rowery – rodzaj karuzeli, przepiękna karuzela wenecka, zderzające się samochody, basen z piłkami i inne. Znajdują się tu też cztery punkty gastronomiczne, w których można kupić spaghetti, frytki, naleśniki, hot-dogi, napoje i słodycze.

Ogród botaniczny w Antwerpii

Przy ulicy Leopoldstraat znajdziesz prawdziwą oazę zieleni w centrum miasta, to ogród botaniczny o powierzchni 8,3 arów, w którym rośnie około 2000 gatunków roślin. To miejsce o ciekawej historii, bo kiedyś był to ogród roślin leczniczych przyległego szpitala św. Elżbiety, a dziś to miejsce dostępne bezpłatnie dla wszystkich.

Portopolis

Obok muzeum MAS znajduje się Portopolis, bezpłatne interaktywne centrum dla zwiedzających, gdzie specjalnie dla dzieci przygotowano ekspozycję edukacyjno-rozrywkową. Podczas zabawy dzieci dowiadują się, co to jest port i kto jaką prace tam wykonuje. Tuż obok znajduje się mały plac zabaw.

Kolejka turystyczna

To propozycja dla tych, którzy chcą w inny sposób zwiedzić i poznać miasto. Przy de Groenplaats znajduje się przystanek początkowy kolejki turystycznej. Wycieczka trwa 45 minut, w tym czasie zobaczymy najważniejsze zabytki Antwerpii.

Diabelski młyn

Na Steenplein tuż obok zamku znajduje się karuzela typu diabelski młyn. To wielka, kolorowa atrakcja, która ma 55 metrów wysokości, 21 szerokości i 36 wagoników.

Linkeroever

Miejscem pomijanym a ciekawym dla rodzin z dziećmi jest Linkeroever, czyli lewobrzeżna cześć miasta. To miejsce polecam tym, których dzieci uwielbiają place zabaw, bo tam jest ich kilka i są bardzo przestronne. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest przeprawa promem na drugą stronę rzeki, bo nie ma mostu. Aby dotrzeć na Linkeroever możemy skorzystać z komunikacji miejskiej albo tunelu św. Anny dla pieszych i rowerzystów. Jednak dla dzieci najlepszą opcja jest prom, który jest bezpłatny a wejście na prom znajduje się koło zamku przy het Steenplein, tam też znajduje się rozkład rejsów.

Place zabaw

Wielu rodziców w czasie zwiedzania lubi zrobić małą przerwę i pójść z dziećmi na plac zabaw. W Antwerpii jest bardzo dużo różnych placów zabaw, poniżej adresy tych, które znajdują się blisko najważniejszych zabytków: koło Grote Markt przy ulicy Zirkstraat, w południowej części miasta, czyli het Zuid przy ulicy Scheldestraat, niedaleko dworca Antwerpen Centraal, przy ulicy de Quinten Matsijslei znajduje się Stadspark i tam też jest plac zabaw.

Informacje dodatkowe

adresy stron www poszczególnych atrakcji, na których znajdują się szczegółowe informacje o godzinach otwarcia i cennik biletów:

Zoo www.zooantwerpen.be/en/
Chocolate Nation www.chocolatenation.be/en
Plopsa Station Antwerp www.plopsastationantwerp.be/nl
Portopolis www.portofantwerpbruges.com/onze-haven/bezoeken/portopolis-antwerpen
Kolejka turystyczna www.touristram.be/sight/antwerpen/

Zoo Antwerpen

Zoo Antwerpen

Portopolis Antwerpen

Plopsa Station Antwerp

Plopsa Station Antwerp

Linkeroever Antwerpen

Prom na Schelde

The View Antwerpen giantwheel.eu

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar